TAMPONOVÝ TISK
Je nejběžnější způsob potisku na menší předměty, např. psací potřeby, zapalovače, plastové předměty, textilní a kožené výrobky, visačky, stojánky, metry, kalkulačky, hodiny, teploměry, nože, skleněné i keramické nádobí atd. Potiskovat lze téměř všechny druhy materiálu s výjimkou silikonů a s omezením u gumových nebo vysoce leštěných předmětů. K zajištění trvanlivosti potisku je některé materiály nutno potiskovat speciální barvou. Princip tisku připomíná razítko. Do rovné destičky (klišé) je do prohlubní ve tvaru potisku stěrkou zatřena barva. Na ni pak zatlačí pružný tampon. Barva z klišé se přenese na tampon, který je pod tlakem přitisknut na předmět a barva se na předmět obtiskne. Velikost potisku rovné plochy je možná do cca 100 x 70 mm, nejdelší rozměr tisku je do cca 220 mm při šířce do cca 40 mm. Při oblých plochách je velikost tisku omezena zkreslením tisku v okrajových částech, proto např. u propisky je maximální výška 8 mm.

Společnost DANTER - reklama a potisk, s.r.o. disponuje 2 stroji, které používá pro tamponový potisk právě Vašich reklamních předmětů.

SÍTOTISK
Je nejčastěji využívaný tisk pro větší rozměry potisku. Plošným sítotiskem se tisknou textilní výrobky, např. trička, bundy, sportovní kabely, batohy, čepice, deštníky atd., dále papírové předměty, kalendáře, novoročenky, samolepky a také rozměrnější plastové výrobky, PE tašky atd. Rotační sítotisk se využívá pro potisk válcových předmětů po většině jejich plochy, např. psací potřeby, hrnky, popelníky atd. Tisk na předmět je přenášen tak, že barva je protlačena stěrkou přes upravené síto na tiskovou plochu. Velikost potisku může být až cca 400 x 300 mm.

TRANSFER
Používá se pro potisk textilních výrobků, např. trička, čepice, kšiltovky, tašky, dresy atd. Požadovaný tisk se vyřízne na plotru ze speciální fólie a na předmět se pod tlakem zažehlí. Výhodou proti sítotisku je lepší vzhled potisku, nevýhodou menší barevné možnosti. Používá se zejména tam, kde tkanina není vhodná pro sítotisk.

FLOCK
Využívá se pro potisk textilu tam, kde je nutná dlouhodobá stálobarevnost při náročném praní, např. pracovní oděvy. Potisk je rovněž efektnější než běžný sítotisk, je plastičtější a má sametový povrch. Tisk se provádí tak, že sítotiskem se na předmět nanese lepidlo ve tvaru potisku a na něj se pod tlakem nastříká barevný prach. Nevýhodou je vyšší cena než u sítotisku a omezená barevná škála. Využívá se hlavně pro pracovní oděvy a sportovní dresy.

VÝŠIVKA
Velmi dobře zhodnotí textilní výrobky, např. trička, čepice, bundy, kabely a hlavě výrobky z froté a fleece, kde jiné značení není možné. Tam, kde by při výšivce nebyl na hotový předmět přístup, použije se nášivka.

SUBLIMAČNÍ TISK
Je využíván pro náročnější potisk textilních výrobků. Motiv se nejprve vytiskne na speciální papír a poté je pod tlakem a teplotou vpraven do struktury látky. Využívá se pro vlajky, dresy, ubrusy, trička apod. Výhodou je možnost tisknout složitá barevná provedení vč. fotografií. Je využíván pro malonákladové série. Při vyšších sériích je nákladnější

PÍSKOVÁNÍ
Je velmi ušlechtilý způsob značení zejména skla, ale i keramiky, kamenných a kovových předmětů. Požadovaný motiv se na plotru vyřízne z fólie, nebo u velmi jemných tvarů se vyrobí fotocestou, a tato šablonka se nalepí na předmět a zároveň se zbytek předmětu zakryje. Tlakovým proudem jemného písku se daný motiv vytryská do nezakrytého materiálu.

GRAVÍROVÁNÍ
Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí. Při mechanickém gravírování dochází k přímému kontaktu pracovního nástroje s povrchem předmětu. V průběhu laserového gravírování je kontakt zajištěn laserovým paprskem. Laser se používá hlavně pro značení kovových předmětů, lze však gravírovat i dřevo a další materiály. Výsledkem je změna struktury povrchu popisovaného předmětu.

LEPT
Pro jeho vysokou cenu se využívá jen sporadicky, zejména pro označování drahých kovových předmětů, pro které pískování ani gravírování nelze použít, protože hrany při opracování oprýskavají

RAŽBA
Je nejčastěji používána k označování výrobků z kůže, koženky, papíru a pro většinu typů diářů, buď jako tzv. slepotisk, nebo ražba s barevnou fólií. Logo vzniká pod tlakem zahřáté raznice

DIGITÁLNÍ TISK
Digitální tisk je stále častější metoda tisku. Výhodou je přijatelná cena při malých sériích. Barva je aplikována z barevných zásobníků tryskami přímo na potiskovaný materiál. Technologie je výhodná, pokud je třeba aplikovat více barev vč. fotografického tisku.

 

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás na tel.: 605 205 741 nebo nám napište na danter@danter.cz